poniedziałek, 29 kwietnia 2024

Medytacja Transmisyjna: Odkryj Potęgę Wspólnego Medytowania

Medytacja Transmisyjna - Odkryj Potęgę Wspólnego Medytowania

Medytacja Transmisyjna to wyjątkowa forma grupowej medytacji, która wywodzi się z wielowiekowych tradycji duchowych. Tym, co odróżnia ją od innych technik medytacyjnych, jest otwieranie się na energię pochodzącą od Wyższych Istot Duchowych czyli Duchowej Hierarchii i przekazywanie jej na ziemski plan materii. Jak sama nazwa sugeruje Medytacja Transmisyjna (TM) jest formą transmitowania energii duchowej do otoczenia. Wierzy się, że ta energia może przynieść głębokie uzdrowienie, transformację i rozwój duchowy wszystkim potrzebującym istotom żyjącym na Ziemi. 



Czym jest Medytacja Transmisyjna?

Medytacja Transmisyjna jest grupową formą medytacji, podczas której uczestnicy przekazują i transformują na plan ziemski duchową energię od Duchowej Herarchii Mistrzów. Praktykujący stają się wówczas instrumentem do przesyłu energii z subtelnych, duchowych planów, poprzez wykorzystanie swoich centrów energetycznych - ćakramów (chakramów, czakramów). Jest to forma przepływu energii z planów niebiańskich, na nasz plan ziemski. Wszystko to, co dobre, służące do przekształcenia na lepsze świata ziemskiego, transmitowane jest w tym medytacyjnym przekazie. Sesja zazwyczaj odbywa się w grupie pod przewodnictwem doświadczonego nauczyciela, który prowadzi uczestników przez proces medytacji.

Medytacja Transmisyjna odbywa się w pozycji siedzącej, najlepiej w siadach lotosowych, czyli ze skrzyżowanymi nogami (padma, śukha, siddha), lub klęcznych pozycjach medytacyjnych (pozycja diamentowa, seiza), z wyprostowanym tułowiem, bez opierania się o ścianę czy inne przedmioty. Wyjątek stanowią ludzie schorowani, dla których kilkudziesięciominutowe sesje w siadzie bezpośrednio na kocyku lub macie są problemem. Wówczas takim osobom poleca się siedzenia na krześle, taborecie czy innym stołku w tzw. pozycji egipskiej - bez podpierania pleców, z nogami luźno postawionymi na podłodze. 

sobota, 17 lutego 2024

Mahaśiwaratri - Wielka Noc wszystkich Joginów

 Mahaśiwaratri -  Wielka Noc wszystkich Joginów


Mahaśiwaratri jest jednym z najważniejszych świąt we wszystkich tradycjach jogi, corocznie obchodzone z wielkim entuzjazmem i pobożnością na całym świecie. Jest to noc, podczas której setki milionów ludzi żarliwie medytują, praktykują jogę, odprawiają pradawne święte rytuały, wspólnie śpiewając święte mantry i tańcząc ekstatyczne duchowe tańce. Jest to święto o głębokim znaczeniu duchowym, celebrujące triumf dobra nad złem, oczyszczenie z wszelkiego grzechu i zjednoczenia z Bogiem poprzez spływ Łaski najwyższego Ducha, jakim jest Śiva - źródło wszelkiej jogi. 




Mahaśiwaratri jest obchodzone w noc przypadającą w czasie pierwszego Nowiu Księżyca wypadającego w czasie zodiakalnych Ryb. Dlatego jest ono świętem ruchomym, podobnie jak chrześcijańska Wielkanoc, która też związana jest z rytmem księżycowym (nie każdy to wie, ale Wielkanoc chrześcijańska wypada w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej Pełni). Zazwyczaj Mahaśiwaratri jest na przełomie lutego i marca. 


Celebrowanie Wielkiej Nocy Pana Śiva, właściwie zaczyna się już od zachodu Słońca dnia poprzedzającego to święto, bo od tego momentu szczerzy wielbiciele Śiva wstrzymują się od przyjmowania pokarmów, przygotowując swoje ciało i umysł na spływ całonocnych błogosławieństw od Patrona Jogi. Pierwsze pokarmy przyjmuje się po zakończeniu nocnych celebracji, czyli w trakcie święta pościmy przynajmniej ponad półtora doby. 


Mahaśiwaratri jest magiczną nocą, podczas której jogini doznają głębokich transformacji i oczyszczenia. Jest to czas uwolnienia od grzechu, różnego rodzaju nałogów, negatywnych nawyków i przyzwyczajeń, a także czas przebaczenia sobie wzajemnych krzywd i win. 

Medytacja Transmisyjna: Odkryj Potęgę Wspólnego Medytowania

Medytacja Transmisyjna - Odkryj Potęgę Wspólnego Medytowania Medytacja Transmisyjna to wyjątkowa forma grupowej medytacji, która wywodzi si...